Välisilme

Välisilme

Ehitusinfo

Hoonete valmimine

Elamukvartalisse rajatakse kaksteist kortermaja. Esimene etapp valmib 2024. aastal ja II ja III etapp valmivad vahemikus 2024-2025.

Partnerid

Ehitus: AS Oma Ehitaja

Arhitektuur: OÜ Puusepp & Mänd

Sisearhitektuur: Superellips

Hoone energiaklass

Energiatõhusad majad kannavad A-energiaklassi märgist.

Nutikad lahendused

Korteri tehnosüsteemidel on eelseadistatud automaatne kütte ja ventilatsiooni juhtimine. Lisaks saab iga toa temperatuuri ja kogu korteri ventilatsioonisüsteemi kiirust juhtida eraldi puldilt. Korteril on videofonosüsteem ning elektri-, sooja ja külma vee arvestite näitude igakuine lugemine on automaatne: süsteem edastab ise info otse majahaldurile.

Vundament

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist lint- või plaatvundamendile.

Vahelaed ja põrandad

Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Lagede kõrgus tubades on ca 2,7 – 3 m ja ripplagede tsoonis ca 2,4 – 2,7 m.

Hoone seinad

Välisseinad, korterite vahelised seinad ning korterite ja trepikoja vahelised seinad on laotud kivikonstruktsioonist. Korterite siseseinad on ehitatud metallkarkassile. Sanitaarruumiga külgnevasse seina on paigaldatud kahekordne kipsplaat, teistesse seintesse ühekordne erikõva kipsplaat. Seinte sisemus on täidetud mineraalvillaga. Kuivades ruumides on viimistluseks värv, märgades ruumides keraamilised plaadid.

Fassaadid ja katused

Tegemist on kombineeritud fassaadilahendusega, millest enamuse moodustavad krohvitud seinad ja väiksemas osas puitvoodriga kaetud sissepääsud ning rõdu- ja terrassinurgad. Majade krohvitud seinteil on kasutatud eriilmelisi toone, mis loovad tervikliku arhitektuurilise kontseptsiooni. Aktsendina on fassaadidel ja kaldkatustel kasutatud kiltkivi ja valtsplekki.

Küte ja jahutus

Kortermajades on loodussõbralik maaküttel põhinev küttesüsteem. Maaküte on kõige väiksema püsikuluga kütteliik. Korterites on mugav ja energiasäästlik vesipõrandaküte, mida saab reguleerida ruumipõhiselt. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud pinnapealselt korterite esikusse või abiruumi.

Lisaks kütmisele võimaldab maasoojuspumbasüsteem kodu soojal ajal jahutada. Selleks kasutatakse põrandate jahutamist. Ruumide jahutamine põrandate kaudu tagab parema sisekliima ning on kasutajale mugavam kui klassikaline jahutussüsteem, mis jahutab külma õhu puhumisega ruumidesse. Tegemist on passiivjahutusega, mis pakub leevendust soojal ajal tubade ülekuumenemise vastu.

Ventilatsioon

Korterite tervisliku siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi torustik, mis juhib õhu katusele.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Korterelamus vajalik soe vesi toodetakse soojasõlmes: korterite külma- ja soojaveearvestid paigaldatakse korterite esikutesse ripplagede taha või sanitaarruumidesse. Veenäidud loetakse automaatselt.

Elekter

Korterite elektriarvestid on kaugloetavad ning need paigaldatakse hoone esimesel korrusel asuvasse kilbiruumi. Korteri elektrikilp asub süvistatuna esiku või abiruumi seinas. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad, lülitid ja andmesidepesad. Sanitaarruumidesse ja esikusse paigaldatakse süvistatavad LED-valgustid.

Nõrkvool

Korterites on tehtud TV ja interneti kaabeldus ning paigaldatud videofonosüsteem. Nõrkvoolukapp asub esikus.

Aknad ja uksed

Nõmme Villade kortermajadel on puit-alumiiniumraamides selektiivklaasiga aknad. Korterite välisuksed on puidust. Siseuksed on massiivliimpuit raamiga värvitud uksed.

Rõdud/terrassid

Iga korteri juurde kuulub rõdu või terrass. Rõdu- ja terrassinurgad on kaetud puitvoodriga. Rõdupiireteks on kasutatud toonitud klaasi ja prantsuse rõdudel kirgas klaasi.

Lift

Nõmme Villade hooned, mis asuvad aadressil Käokõrva tn 1 // 2 // 5 // 6 // 11 // 12, on varustatud liftiga, lihtsustamaks majasisest liikumist. 3. korruse penthouse korteris avaneb lift otse esikusse.

Liikumisvõimalused

Majade trepikodade sissepääsud on maapinnaga tasa, mis võimaldab mugava hoonesse sisenemise kõigi jaoks. Käokõrva tn 1 // 2 // 5 // 6 // 11 // 12 hoonete lift asub välisuksega samal tasapinnal, et oma koju pääseksid muretult ka liikumisraskustega inimesed.

Parkla ja panipaigad

Iga korteri juurde kuulub panipaik, mis asub hoone 1. korrusel. Panipaikade suurused jäävad vahemikku 4-5 m. Korterelamu elanikele mõeldud parkimiskohad asuvad omal kinnistul murukivi- ja asfaldikattega parkimisplatsil.

Hooviala

Nõmme Villade majade vahele jääb turvaline autovaba haljastatud puhkeala väikelaste mänguväljakutega ning lisaks rajatakse kõigile kasutamiseks võrkpalliplats. Elamu sissepääsuesisesse alasse rajatakse jalgrattaparkla, kus saab hoiustada ka tõukerattaid.

Elektriautode laadimiskohad

Parklasse rajatakse kõikidele kohtadele valmidus elektriautode laadimistaristu lõplikuks väljaehitamiseks . Laadijate paigaldamise, seonduvad kaabeldustööd ning nende jaoks vajaliku täiendava elektrivõimsuse korraldab hoone valmimise järgselt loodav korteriühistu laadijate soovijate kulul.

Üldalade siseviimistlus

Koridoride ja trepikodade seinad ja laed on värvitud heledas toonis. Koridoride põrandad on plaaditud. Fuajeesse paigaldatakse postkastid.

Korterite siseviimistlus

Korterite siseviimistluse osas on korteriostjal võimalik valida kolme sisekujunduspaketi seast endale sobivaim. Tubade põrandatele paigaldatakse parkett, sanitaarruumides ja esikus on põrand plaaditud. Eraldiseisvates WC-des ja majapidamisruumides on seinad viimistletud vastavalt siseviimistluslahendusele. Tubade seinad ja laed on värvitud heledates toonides. Korteri lagi on osaliselt värvitud raudbetoonpaneel ja osaliselt värvitud kipsplaadist ripplagi.